E.C.A.’dan Çevre Dostu Pelet Kazanlar

E.C.A.’dan Çevre Dostu Pelet Kazanlar

Elginkan Topluluğu çatısı altında 30 yılı aşkın süredir ısıtma sistemleri sektörüne yön veren Türkiye’nin güçlü markası E.C.A., çevre dostu pelet yakıtla çalışan soba ve kazan modelleri Elanus ve Rhea’ı tüketicilerinin beğenisine sunuyor.

E.C.A., pelet yakıt tüketimine özel soba ve kazanlarıyla çevreye ve doğaya saygılı bir ısınma anlayışını Elanus Pelet Soba ve Rhea Pelet Kazan ile ileriye taşıyor.

Pelet yakıt yanma sonucu oluşan enerjinin % 95 oranında kullanımını sağlarken, enerji kaybını en aza indiriyor.  % 0,5-1 gibi çok düşük oranda kül seviyesine olup, ısınmanın temiz ve kullanışlı olmasını sağlıyor. Bu oran diğer yakıtlarda % 10-30 arasında değişiyor.

Elanus Pelet Soba, otomatik ateşleme sistemi ve geniş yakıt haznesiyle kullanım kolaylığı sağlıyor. İçerisinde bulunan deposu, genleşme tankı, pompası ve diğer aksesuarlarıyla sisteme montajı kolaylıkla yapılıyor. Gelişmiş merkezi kontrol sistemi, sensörlerden aldığı verileri analiz ederek mükemmel yanma derecesini oluşturuyor. Kontrol paneli, yanma saati programlama gibi imkânları sunuyor. Dileyenler ayrıca oda termostatı ile kullanabiliyor.

Rhea Pelet Kazan, özel tasarlanmış brülörleriyle % 92’ye varan verim sağlıyor. Düşük sarfiyatlı rezistansıyla minimum elektrik enerjisi tüketiyor. Negatif basınç altında çalışabilmesi sayesinde, yakıt deposuna alevlerin yürümesini engelliyor. Gelişmiş kontrol sistemi ve yazılımıyla farklı sensörlerden gelen verileri değerlendirirken, en verimli çalışmayı da yaratıyor. Diğer bir yandan manuel türbülatör ve otomatik brülör temizleme sistemiyle ihtiyaca en uygun akıllı temizlik çözümünü sunuyor. Kompakt brülör sistemi servis ve bakım zamanlarında brülöre erişimini kolaylaştırıyor.