Cumhuriyet Dönemi Türk Kültürü

Cumhuriyet Dönemi Türk Kültürü

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu'na bağlı bir kurum olan Atatürk Kültür Merkezi tarafından hazırlanan "Cumhuriyet Dönemi, Türk Kültürü-Atatürk Dönemi (1920-1938)" isimli eserin Vakfımızca bastırılması, Vakfımızca bir kültür projesi kapsamında ele alınmış ve Elginkan Vakfı Yönetim Kurulu'nun kararı ile eser bastırılmıştır.

"Cumhuriyet Dönemi Türk Kültürü; Atatürk Dönemi (1920-1938)" adlı eserin tanıtım toplantısı, 7 Nisan 2010 tarihinde Ankara Resim Heykel Müzesi'nde gerçekleştirilmiştir. 

2007 yılında çalışmalarına başlanan "Cumhuriyet Dönemi Türk Kültürü; Atatürk Dönemi (1920-1938)" adlı eser, temel başvuru ve başucu kitabı niteliği taşıyor. Farklı disiplinlerden 110 uzmanın bir araya gelerek hazırladığı eser; Elginkan Vakfı'nın desteğiyle hayata geçirilmiştir. Atatürk dönemi Türk kültür hayatının bütün yönleriyle ele alındığı eser 1440 sayfa ve on altı bölümden oluşmaktadır.

Vakfımızca; Cumhuriyet Dönemi Türk Kültürü-Atatürk Dönemi (1920-1938) isimli eser; İl ve İlçe Halk Kütüphanelerine, Üniversite Kütüphanelerine, Anadolu Liselerinin, Sosyal Liselerin ve Fen Liselerinin Kütüphanelerine hediye edilmiştir.

somizler_kapak

akm_cumhuriyet_donemi_tanitim_davetiye